تبلیغات
کفسابی bia2tanz6.mihanblog.com ........bia2tanz6، تیتر طنز، مطالب طنز، کاریکاتور، شعر طنز، فیلم کمدی، آهنگ و موزیک ویدیو، ، .................................... bia2tanz6.mihanblog.com قرمزته پرسپولیس همیشه قهرمان - واکنش شدید مخاطبان خبرآنلاین به سخنان تند قالیباف علیه روحانی
وبلاگicon

واکنش شدید مخاطبان خبرآنلاین به سخنان تند قالیباف علیه روحانی


 

نحوه مدیریت شهر تهران از مدیریت بحران شهرداری در حادثه پلاسکو تا تمام ماجراهای نجومی‌های شهرداری موضوع حمله و واکنش بسیاری از مخاطبان خبرآنلاین به اظهارات محمد باقر قالیباف در رابطه با وعده ۱۰۰ روزه حسن روحانی، رئیس جمهوری بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ماجرای صد روزه حجت‌الاسلام حسن روحانی در اولین روزهای کاریش در دولت یازدهم و پیگری آن توسط یکی از خبرنگاران در آخرین نشست خبری او در روزهای پایینی دولت یازدهم سبب شد که بسیاری از چهره که حالا خود رقیب انتخاباتی روحانی هستند چنین چیزی را برای حمله به او استفاده کنند. البته روحانی در همان نشست خبری در رابطه با سوء تفاهمی که درباره این وعده شده بود توضیح داد اما به دنبال آنمحمدباقر قالیباف شهردار تهران در جمع تعدادی از فعالان دانشجویی با اشاره به وعده صدروزه روحانی گفت: با مدیریت بخشنامه‌ای نمی‌توان با سونامی بیکاری مقابله کرد. کسی که برای کسب رأی وعده ۱۰۰ روزه می‌دهد درکی از مدیریت اجرایی ندارد. حمله‌ای تند به رئیس جمهور که سبب شد بسیاری از کاربران به آن واکنش نشان دهند.

مدیریت شهری در برابر مدیریت کشوری

اما در واکنش به سخنان قالیباف، مخاطبان خبرآنلاین به مدیریت شهری تهران و مشکلاتی که گریبان این کلان شهر را گرفته است، اشاره کرده‌اند. یکی از از مخاطبان در واکنش به عدم درک از مدیریت اجریی اشاره‌ای به روند افتتاح خطوط مترو تهران کرده و نوشته است:‌ «اقای شهردار شما 5 سال وعده می‌دید که خط 6 و 7 سال بعد افتتاح میشه ولی خبری نمیشه شما درکی از مدیریت نداری که میگی خط مترو یک ساله افتتاح میشه»

کنایه به قالیباف با مدیریت گازانبری

«حرکت گازانبری»، این عبارتی است که چند سالی می‌شود در ادبیات سیاسی ایران به گوش می‌خورد. عبارتی که اشاره به نوعی مانور نظامی دارد ولی از اولین باری که محمدباقر قالیباف آن را در مناظره انتخاباتی‌اش بیان کرد  و سپس از سوی روحانی علیه او استفاده شد،‌این عبارت به ادبیات عامه مردم نزدیک شد. مدیریت گازانبری اما اصطلاحی کنایه آمیز مخاطبان خبرآنلاین است که در واکنش به سخنان تند قالیباف به او نسبت داده‌اند. یکی از مخطابان در واکنش به سخنان قالیباف درباره مدیریت کشور گفته است: «آقای قالیباف، رییس جمهور نباید مدیر اجرایی باشه رییس جمهور باید نگاه بلند مدت به اقتصاد و فرهنگ و جامعه داشته باشه . مدیر اجرایی احمدی نژاد بود كه پای پله هواپیما مصوبه امضا میكرد و همه ثروتهای مملكتو بر باد داد. داری اشتباه میری داداچ»

یکی دیگر از کاربران با انتقاد از عملکرد شهرداری تهران گفته است: « مدیریت اینه که گازانبری به دستفروش ها حمله کنی و با چماق بزنید تو سرش بمیره یا اینکه تجهیزات اتش نشانی نخری جون پول نداشتی که بخری و دلیلش هم این بوده که اموال شهر با تخفیف به دوستان واگذار شده بوده یا این که پارکها به برج و مرکز خرید تبدیل بشه یا این که خطوط مترو ناقص ابه بهره برداری برسه مثل ایستگاه امام علی در خط 3 که ایستگاه تقاطعی با خط 2 بود که به طور جهادی حذف شد تا خط 3 در سال 92 زودتر به بهره برداری برسه تا بهربرداری تبلیغاتی ازش بکنید.»

کاربر دیگری نیز نوشته است: «سرهنگ گاز انبری این نقد را باید در انتخابات دور قبل و در مناظره می گفتی نه اینكه بعد از 4 سال یاد آن بیفتی فهم این مسئله یعنی اینقدر طول كشید؟ لابد با پول املاك نجومی میشه اشتغال ایجاد كرد یا با كمك 270میلیارد تومانی به خیریه همسر می توان اشتغال ایجاد كرد؟»

مخاطب دیگری در پاسخ به واکنش منتقدان به استفاده از این اصطلاح اشاره هم به «نجومی‌های شهرداری» کرده و گفته است: «ناراحتید از اینکه که چرا هنوز قضیه گازانبری در اذهان مردم زنده است موضوع املاک نجومی سرباز کرد استخدام نورچشمی هایی که ایشان بدون ضابطه و مقررات انجام داده بود چر اعلنی شد حادثه پلاسکو و مدیریت بقول ایشان جهادی جرا از ذهن مردم پاک نمی شود و هزار ان چرای دیگر ضمنا در این ایام و برای بالارفتن ازپله هائی قدرت چه دیواری کوتاهترازدولت و شخص رئیس جمهور بدون پرداخت کمترین هزینه و ....»

املاک نجومی در برابر حقوق نجومی

حقوق نجومی و املاک نجومی موضوع بحثی است کاربران و مخاطبان خبرآنلاین در گفت‌وگوهای خود به آن پرداخته‌اند. گرچه برخی از افراد در دفاع از سخنان شهردار تهران حقوق‌های نجومی دولت را دستمایه برای انتقاد خود به عملکرد دولت یازدهم قرار داده‌اند، عده‌ای دیگر موضوع نجومی‌های شهرداری از املاک نجومی، استخدام‌های نجومی و بیلبوردهای نجومی را پیش کشیده‌اند.

یکی از مخاطبان نوشته است: «مدیریت یعنی این املاک نجومی .کمک میلیاردی به همسر استخدام در مترو وشهرداری بذل بخشش . زمین به برجسازان با یک دهم قیمت وحتی جوابگو نبودبه مجلس وقانون».

کاربر دیگری با اشاره به سخنان قالیباف درباره وضعیت بیکاری و اشتغال نوشته است: «راست میگه یهو دوازده هزار نفر از بستگان واشنایان یک جناح رو در شهرداری تهران ظرف فقط یک ماه استخدام کرد مدیریت جهادی بود. 12سال خون کارکنان خدوم شهرداری تهران رو در شیشه کرد و املاک نجومی و حقوق های نجومی به اطارافیانش بخشید. بیچاره کرد شهرداری تهران و کارکنانش رو»

کاربر دیگری با اشاره به رد تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری نوشته است: «اقای قالیباف فروپاشی که شما میگین درست است وقتی شما با سرمایه تهران وملت ایران را بخشدی وهیچ کجا پاسخگونیستی املاک نجومی حتی تو مجلس نفوذ داری تا اشخاصی مثل تو هستند دور از ذهن نیست.»

پلاسکو موضوع حمله کاربران به شهرداری

پلاسکو یکی دیگر از موضوعات حمله کاربران به شهردار تهران است. عدم اخطار به مالکان برای جلوگیری از وقوع حادثه و مدیریت بحران از جمله مواردی است که کاربران آن را از جمله نواقص و مشکلات مدیریتی قالیباف دانسته‌اند. کاربری نوشته است: «در ماجرای پلاسکو وزن مدیریت شما مشخص شدجناب سردار خلبان دکتر گازانبری.» کاربر دیگری نیز گفته است: «فکرکنم جناب قالی باف حادثه ی پلاسکو و استیصال خودشون رو در جلسه های شهرداری قبل از حادثه فرموش کردن.حالا ایشون چه طور میتونه یه کشور رو اداره کنه،بماند...»

یکی از مخاطبان با اشاره به عدم حضور قالیباف در زمان حادثه پلاسکو و انتقاد از سیاست زدگی شهرداری‌ها نوشته است: «شهردار تهران موقع حادثه پلاسکو در قم بود و مشغول لابی برای انتخابات ریاست جمهوری و به خاطر همین برای مدیریت بحران و خاتمه عمر پلاسکو با چند ساعت تأخیر به تهران رسید و از اون طرف شهردار مشهد هم همزمان با زلزله شدید در این شهر و پس لرزه هایی که طبق گزارش سازمان لرزه نگاری کشور همچنان ادامه دارد و در حاالی که می شد آمبولانس های در حال آماده باش در نزدیکی چهارراه ها و میدان های مشهد دید و همه بخش ها در حالت آماده باش بودند با خیال راحت به نمایندگی از تولیت آستان قدس راهی تهران و نشست جمنا شد تا کاندیداتوری تولیت را اعلام کند و توجیه تولیت هم برای در مشهد ماندن این بود که می خواهد در کنار مردم مشهد بماند در حالی که وظایف تولیت ربطی به مدیریت اجرایی مشهد و خراسان ندارد. »

مخاطب دیگری نوشته است: «آقای محترم جنابعالی بجای انتقاد بی پایه و اساس از ایشان که نعمتی برای همه مابودندن و حتما یادتان نرفته که کشورمان را از تهدید شوم جنگ و تحریم، گرانی لحظه ای کالاها و تورم 40درصدی با وجود قیمتهای بالای نفت و نکبت رشد منفی اقتصادی و تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران و...نجات دادند و صد البته هنوز هم مشغول آوار برداری از ویرانیها و صدمات وحشتناک اقتصادی گذشته هستند بهتر است از نحوه عملکرد و مدیریت خودتان در شهرداری و حادثه غم انگیز پلاسکو سخن بگویید. عملکرد خودتان چگونه بوده است؟؟»

یکی دیگر از کاربران نوشته است: «مدیریت اجرایی با فروش تراکم در کوچه 6 متری و ساختن پاساژها و مجتمع های تجاری در جاهایی که کشش ندارند حتما مشخص می شود . نمونه بسیار عالی و پیشرو از مدیریت را در بحران پلاسکو به صورت کامل دیدیم که با وسایل بدوی سعی می کردند سریع محل را تخلیه کنند. از شهردار محترم عاجزانه خواهشمندیم که به همان تخریب تهران ادامه دهند و کاری به ریاست جمهوری نداشته باشند.»
طبقه بندی: اخبارسیاسی،
برچسب ها: واکنش شدید مخاطبان خبرآنلاین به سخنان تند قالیباف علیه روحانی، خبرآنلاین، سخنان تند قالیباف علیه روحانی، نحوه مدیریت شهر تهران، مدیریت بحران شهرداری در حادثه پلاسکو، تمام ماجراهای نجومی‌های شهرداری، کنایه به قالیباف با مدیریت گازانبری،

تاریخ : شنبه 26 فروردین 1396 | 06:14 ب.ظ | نویسنده : بهمن جلیلی | نظرات
bia2tanz6.mihanblog.com......... bia2tanz6، تیتر طنز، مطالب طنز، کاریکاتور، شعر طنز، فیلم کمدی، آهنگ و موزیک ویدیو،..................................... bia2tanz6.mihanblog.com